Vishay/Dale CMF608K1600CEEB
CMF608K1600CEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K1600CEEB
Brief Description
RES 8.16K OHM 1W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K1600CEEB.pdf
Availability of CMF608K1600CEEB
QUANTITY
CMF608K1600CEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K1600CEEB
Internal Part NumberEIS-CMF608K1600CEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.16k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K1600CEEB
Related LinksCMF608K, CMF608K1600CEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K1600CEEB Details Description
Related parts for CMF608K1600CEEB
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1MOHM GLASS AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 250PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf