Vishay/Dale CMF608K4500BHEA
CMF608K4500BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K4500BHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 8.45K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K4500BHEA.pdf
Availability of CMF608K4500BHEA
QUANTITY
CMF608K4500BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K4500BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF608K4500BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K4500BHEA
Related LinksCMF608K, CMF608K4500BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K4500BHEA Details Description
Related parts for CMF608K4500BHEA
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 20A TO-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf