Vishay/Dale CMF608K4500BHRE
CMF608K4500BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K4500BHRE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 8.45K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K4500BHRE.pdf
Availability of CMF608K4500BHRE
QUANTITY
CMF608K4500BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K4500BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF608K4500BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K4500BHRE
Related LinksCMF608K, CMF608K4500BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K4500BHRE Details Description
Related parts for CMF608K4500BHRE
JFET N-CHAN 20V SOT-23 datasheet.pdf
IC FIFO 131072X72 4-4NS 324-BGA datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.034A SOT23 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf