Vishay/Dale CMF608R2000FKEA
CMF608R2000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF608R2000FKEA
Brief Description
RES 8.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608R2000FKEA.pdf
Availability of CMF608R2000FKEA
QUANTITY
CMF608R2000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608R2000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF608R2000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608R2000FKEA
Related LinksCMF608R, CMF608R2000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608R2000FKEA Details Description
Related parts for CMF608R2000FKEA
MODULE SCR/DIODE 90A 530VAC datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .05" EXTEND datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
14A 8 PIN DIP INVERTING datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 18WSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
INSERT MALE 10+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf