Vishay/Dale CMF6093R100DEEB
CMF6093R100DEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6093R100DEEB
Brief Description
RES 93.1 OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6093R100DEEB.pdf
Availability of CMF6093R100DEEB
QUANTITY
CMF6093R100DEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6093R100DEEB
Internal Part NumberEIS-CMF6093R100DEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6093R100DEEB
Related LinksCMF6093, CMF6093R100DEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6093R100DEEB Details Description
Related parts for CMF6093R100DEEB
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
MINI MAC DIE (UPPER INS.) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 9.4 OHM TH datasheet.pdf