Vishay/Dale CMF6096R250BHEB
CMF6096R250BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6096R250BHEB
Brief Description
RES 96.25 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6096R250BHEB.pdf
Availability of CMF6096R250BHEB
QUANTITY
CMF6096R250BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6096R250BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6096R250BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)96.25
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6096R250BHEB
Related LinksCMF6096, CMF6096R250BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6096R250BHEB Details Description
Related parts for CMF6096R250BHEB
IC FRACTION-N FREQ SYNTH 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 27 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf