Vishay/Dale CMF609K0900FKEA
CMF609K0900FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF609K0900FKEA
Brief Description
RES 9.09K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609K0900FKEA.pdf
Availability of CMF609K0900FKEA
QUANTITY
CMF609K0900FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609K0900FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF609K0900FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609K0900FKEA
Related LinksCMF609K, CMF609K0900FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609K0900FKEA Details Description
Related parts for CMF609K0900FKEA
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 3/16" 7.4" datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS TIN datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
POSITION CONTROL UNIT CABLE 0.5M datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 85/35MM-15M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf