Vishay/Dale CMF609R0900FKBF
CMF609R0900FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF609R0900FKBF
Brief Description
RES 9.09 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609R0900FKBF.pdf
Availability of CMF609R0900FKBF
QUANTITY
CMF609R0900FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609R0900FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF609R0900FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609R0900FKBF
Related LinksCMF609R, CMF609R0900FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609R0900FKBF Details Description
Related parts for CMF609R0900FKBF
IC CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf