Vishay/Dale CMF609R5300FKEK
CMF609R5300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF609R5300FKEK
Brief Description
RES 9.53 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609R5300FKEK.pdf
Availability of CMF609R5300FKEK
QUANTITY
CMF609R5300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609R5300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF609R5300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609R5300FKEK
Related LinksCMF609R, CMF609R5300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609R5300FKEK Details Description
Related parts for CMF609R5300FKEK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 50W D2PAK datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 40W QUAD 23SIL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 8.94K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 720P RW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf