Vishay/Dale CMF60R10000GNEK
CMF60R10000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60R10000GNEK
Brief Description
RES 0.1 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF60R10000GNEK.pdf
Availability of CMF60R10000GNEK
QUANTITY
CMF60R10000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60R10000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF60R10000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60R10000GNEK
Related LinksCMF60R1, CMF60R10000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60R10000GNEK Details Description
Related parts for CMF60R10000GNEK
IC REG LDO 5V 0.35/80MA TO263-9 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.17K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TPCM 780SP 20KG 5GAL PAIL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf