Vishay/Dale CMF60R13000GNEK
CMF60R13000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60R13000GNEK
Brief Description
RES 0.13 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF60R13000GNEK.pdf
Availability of CMF60R13000GNEK
QUANTITY
CMF60R13000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60R13000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF60R13000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60R13000GNEK
Related LinksCMF60R1, CMF60R13000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60R13000GNEK Details Description
Related parts for CMF60R13000GNEK
MOSFET N-CH 30V 40A TDSON-8 datasheet.pdf
FIBER OPT .75MM POLY GRN 1.52MTR datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC RFID R/W 150KHZ 38QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS TIN datasheet.pdf
RES 4 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf