Vishay/Dale CMF60R47000GNEB
CMF60R47000GNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60R47000GNEB
Brief Description
RES 0.47 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF60R47000GNEB.pdf
Availability of CMF60R47000GNEB
QUANTITY
CMF60R47000GNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60R47000GNEB
Internal Part NumberEIS-CMF60R47000GNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60R47000GNEB
Related LinksCMF60R4, CMF60R47000GNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60R47000GNEB Details Description
Related parts for CMF60R47000GNEB
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 8CH PARALL 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.5A 37 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 24pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 222K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT WITH FLUSH COVER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf