Vishay/Dale CMF6510R000FKEA70
CMF6510R000FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510R000FKEA70
Brief Description
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510R000FKEA70.pdf
Availability of CMF6510R000FKEA70
QUANTITY
CMF6510R000FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510R000FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6510R000FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510R000FKEA70
Related LinksCMF6510R, CMF6510R000FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510R000FKEA70 Details Description
Related parts for CMF6510R000FKEA70
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CORD NEMA5-15P C-13SJT 6'7" 14/3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X7S 1206 datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 40POS datasheet.pdf
BOARD STIFFENER ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 570UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
MICRO 37C P 8" YEL FLOAT NI datasheet.pdf