Vishay/Dale CMF6512K700FKEB11
CMF6512K700FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6512K700FKEB11
Brief Description
RES 12.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6512K700FKEB11.pdf
Availability of CMF6512K700FKEB11
QUANTITY
CMF6512K700FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6512K700FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF6512K700FKEB11
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6512K700FKEB11
Related LinksCMF6512K, CMF6512K700FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6512K700FKEB11 Details Description
Related parts for CMF6512K700FKEB11
HEX STANDOFF M3 NYLON 25MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.5MM datasheet.pdf
SW LIMIT TOP PLUNGER SPDT 120V datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf