Vishay/Dale CMF65143K00FKBF11
CMF65143K00FKBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65143K00FKBF11
Brief Description
RES 143K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65143K00FKBF11.pdf
Availability of CMF65143K00FKBF11
QUANTITY
CMF65143K00FKBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65143K00FKBF11
Internal Part NumberEIS-CMF65143K00FKBF11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65143K00FKBF11
Related LinksCMF65143, CMF65143K00FKBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65143K00FKBF11 Details Description
Related parts for CMF65143K00FKBF11
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD8022ARM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 26POS datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY GEN PURP SPST-NO 208/240V datasheet.pdf
CONN RF COAXIAL datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 2/110 AR datasheet.pdf