Vishay/Dale CMF6515R000FKEA11
CMF6515R000FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6515R000FKEA11
Brief Description
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6515R000FKEA11.pdf
Availability of CMF6515R000FKEA11
QUANTITY
CMF6515R000FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6515R000FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF6515R000FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6515R000FKEA11
Related LinksCMF6515R, CMF6515R000FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6515R000FKEA11 Details Description
Related parts for CMF6515R000FKEA11
BOX PLSTC TRN BLUE 5.91"LX3.15"W datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 6A LS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.2V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25-J SLVR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-24V 4.2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
15+15 DIL SMT SKT W POSTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
10UF 200V 9.53X53.97 125C AXI datasheet.pdf