Vishay/Dale CMF65169K00BHR6
CMF65169K00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65169K00BHR6
Brief Description
RES 169K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65169K00BHR6.pdf
Availability of CMF65169K00BHR6
QUANTITY
CMF65169K00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65169K00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF65169K00BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65169K00BHR6
Related LinksCMF6516, CMF65169K00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65169K00BHR6 Details Description
Related parts for CMF65169K00BHR6
CAP CER 680PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD datasheet.pdf
THERMOSTAT 35 DEG C N/O FASTON datasheet.pdf
LED CBI 5MM QUAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 1-48" YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 200W datasheet.pdf