Susumu RG2012V-2260-W-T5
RG2012V-2260-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2260-W-T5
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2260-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-2260-W-T5
QUANTITY
RG2012V-2260-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2260-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2260-W-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2260-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2260-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2260-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2260-W-T5
TERM BLK ELSB 6 KS 6 50/PK datasheet.pdf
IC DAC QUAD +3V 12BIT 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
REVERSE datasheet.pdf
OSC XO 24.704MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
OSC VCXO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 125VDC datasheet.pdf