Vishay/Dale CMF65187R00BER6
CMF65187R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65187R00BER6
Brief Description
RES 187 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65187R00BER6.pdf
Availability of CMF65187R00BER6
QUANTITY
CMF65187R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65187R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF65187R00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65187R00BER6
Related LinksCMF6518, CMF65187R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65187R00BER6 Details Description
Related parts for CMF65187R00BER6
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
KEY SWITCH ASSY 6 TERM 12V datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 30"L X 20"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
ITRF PULSE TRANSFORMER THT 0.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf