Vishay/Dale CMF6519K600FKR6
CMF6519K600FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6519K600FKR6
Brief Description
RES 19.6K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6519K600FKR6.pdf
Availability of CMF6519K600FKR6
QUANTITY
CMF6519K600FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6519K600FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6519K600FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6519K600FKR6
Related LinksCMF6519, CMF6519K600FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6519K600FKR6 Details Description
Related parts for CMF6519K600FKR6
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0404 datasheet.pdf
CHIP MULTILAYER LC FILTER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16VQFN datasheet.pdf