Vishay/Dale CMF651K0000BHBF
CMF651K0000BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K0000BHBF
Brief Description
RES 1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K0000BHBF.pdf
Availability of CMF651K0000BHBF
QUANTITY
CMF651K0000BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K0000BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF651K0000BHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K0000BHBF
Related LinksCMF651K, CMF651K0000BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K0000BHBF Details Description
Related parts for CMF651K0000BHBF
JACK .032-.046" .221"L SLD MNT datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC 48V/28V 600W datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED MOD 2000LM 2700K FLAT LENS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 5.2A DPAK datasheet.pdf