Vishay/Dale CMF651K0000JNRE11
CMF651K0000JNRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K0000JNRE11
Brief Description
RES 1K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K0000JNRE11.pdf
Availability of CMF651K0000JNRE11
QUANTITY
CMF651K0000JNRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K0000JNRE11
Internal Part NumberEIS-CMF651K0000JNRE11
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K0000JNRE11
Related LinksCMF651K0, CMF651K0000JNRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K0000JNRE11 Details Description
Related parts for CMF651K0000JNRE11
CONN HEADER 8POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A 8-SOIC datasheet.pdf
PTC RESET 60V 0.30A 2016 datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 SHLD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 100MA 4.5 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf