Vishay/Dale CMF651K3300FKR6
CMF651K3300FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K3300FKR6
Brief Description
RES 1.33K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K3300FKR6.pdf
Availability of CMF651K3300FKR6
QUANTITY
CMF651K3300FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K3300FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF651K3300FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K3300FKR6
Related LinksCMF651K, CMF651K3300FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K3300FKR6 Details Description
Related parts for CMF651K3300FKR6
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 26POS R/A LO datasheet.pdf
KIT DEMO ACCELEROMTR CMA3000-D01 datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 136 MOHM datasheet.pdf
ANT SECTOR 17.5DB VPOL NFEM datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf