Vishay/Dale CMF651K3300FKRE11
CMF651K3300FKRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K3300FKRE11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.33K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K3300FKRE11.pdf
Availability of CMF651K3300FKRE11
QUANTITY
CMF651K3300FKRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K3300FKRE11
Internal Part NumberEIS-CMF651K3300FKRE11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K3300FKRE11
Related LinksCMF651K3, CMF651K3300FKRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K3300FKRE11 Details Description
Related parts for CMF651K3300FKRE11
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200PS .050" SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-15VOU datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
0805 22K J62 B-3980 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf