Vishay/Dale CMF651K3700FKEB11
CMF651K3700FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K3700FKEB11
Brief Description
RES 1.37K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K3700FKEB11.pdf
Availability of CMF651K3700FKEB11
QUANTITY
CMF651K3700FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K3700FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF651K3700FKEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K3700FKEB11
Related LinksCMF651K3, CMF651K3700FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K3700FKEB11 Details Description
Related parts for CMF651K3700FKEB11
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 5POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEMI-FLUSH 5" datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(15KV) PIN datasheet.pdf
CABLE MIC 2COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf