Vishay/Dale CMF651K4000FKBF
CMF651K4000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K4000FKBF
Brief Description
RES 1.4K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K4000FKBF.pdf
Availability of CMF651K4000FKBF
QUANTITY
CMF651K4000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K4000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF651K4000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K4000FKBF
Related LinksCMF651K, CMF651K4000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K4000FKBF Details Description
Related parts for CMF651K4000FKBF
CAP FILM 0.68UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPDT 3A 90DEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 8.5X7.3 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf