Vishay/Dale CMF651K5000CHBF
CMF651K5000CHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K5000CHBF
Brief Description
RES 1.5K OHM 1.5W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K5000CHBF.pdf
Availability of CMF651K5000CHBF
QUANTITY
CMF651K5000CHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K5000CHBF
Internal Part NumberEIS-CMF651K5000CHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K5000CHBF
Related LinksCMF651K, CMF651K5000CHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K5000CHBF Details Description
Related parts for CMF651K5000CHBF
RES 180 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL FIX/ADJ 14-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET DRVR 4.5A DUAL HS 16SOIC datasheet.pdf