Vishay/Dale CW01043K00KE12
CW01043K00KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01043K00KE12
Brief Description
RES 43K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01043K00KE12.pdf
Availability of CW01043K00KE12
QUANTITY
CW01043K00KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01043K00KE12
Internal Part NumberEIS-CW01043K00KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01043K00KE12
Related LinksCW01043, CW01043K00KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01043K00KE12 Details Description
Related parts for CW01043K00KE12
IC MCU 8-BIT 16K 16MHZ OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
BUCHANAN CRIMPING TOOL. HAN datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf