Vishay/Dale CMF651K7800FKR611
CMF651K7800FKR611 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K7800FKR611
Brief Description
RES 1.78K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K7800FKR611.pdf
Availability of CMF651K7800FKR611
QUANTITY
CMF651K7800FKR611 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K7800FKR611
Internal Part NumberEIS-CMF651K7800FKR611
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K7800FKR611
Related LinksCMF651K7, CMF651K7800FKR611 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K7800FKR611 Details Description
Related parts for CMF651K7800FKR611
BACKSHELL DB25 DIE CAST ZINC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 4POS PCB TIN datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf