Vishay/Dale CMF651M5000BEEK
CMF651M5000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M5000BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.5M OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M5000BEEK.pdf
Availability of CMF651M5000BEEK
QUANTITY
CMF651M5000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M5000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF651M5000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M5000BEEK
Related LinksCMF651M, CMF651M5000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M5000BEEK Details Description
Related parts for CMF651M5000BEEK
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
8311-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
DIE SET (2) #4 (190472110) datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 30COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 1W DO216 datasheet.pdf