Vishay/Sprague CWR26HK226JBGC\PR
CWR26HK226JBGC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226JBGC\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226JBGC\PR.pdf
Availability of CWR26HK226JBGC\PR
QUANTITY
CWR26HK226JBGC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226JBGC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226JBGC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226JBGC\PR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226JBGC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226JBGC\PR Details Description
Related parts for CWR26HK226JBGC\PR
TRANS PNP 40V 1.5A SOT-223 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
1-AXIS ACCELEROMETER datasheet.pdf
RES 301 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
BELT HEATERS datasheet.pdf
OSC XO 4.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf