Vishay/Dale CMF65200K00FKEA
CMF65200K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65200K00FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65200K00FKEA.pdf
Availability of CMF65200K00FKEA
QUANTITY
CMF65200K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65200K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF65200K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65200K00FKEA
Related LinksCMF6520, CMF65200K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65200K00FKEA Details Description
Related parts for CMF65200K00FKEA
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 64A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 16 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf