Vishay/Dale CMF65200K00FKEB
CMF65200K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65200K00FKEB
Brief Description
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65200K00FKEB.pdf
Availability of CMF65200K00FKEB
QUANTITY
CMF65200K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65200K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65200K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65200K00FKEB
Related LinksCMF6520, CMF65200K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65200K00FKEB Details Description
Related parts for CMF65200K00FKEB
BATT PACK 9.6V AA 1500MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf