Vishay/Dale CMF65200R00FKR6
CMF65200R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65200R00FKR6
Brief Description
RES 200 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65200R00FKR6.pdf
Availability of CMF65200R00FKR6
QUANTITY
CMF65200R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65200R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF65200R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65200R00FKR6
Related LinksCMF6520, CMF65200R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65200R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF65200R00FKR6
RES SMD 13K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 60POS 0.20MM R/A datasheet.pdf