Vishay/Dale CMF65200R00FKRE
CMF65200R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65200R00FKRE
Brief Description
RES 200 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65200R00FKRE.pdf
Availability of CMF65200R00FKRE
QUANTITY
CMF65200R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65200R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF65200R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65200R00FKRE
Related LinksCMF6520, CMF65200R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65200R00FKRE Details Description
Related parts for CMF65200R00FKRE
CONN HEADER 24POS VERT PCB PRSFT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf