Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ61HD
D38999/20KJ61HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ61HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ61HD.pdf
Availability of D38999/20KJ61HD
QUANTITY
D38999/20KJ61HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ61HD
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ61HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ61HD
Related LinksD38999/, D38999/20KJ61HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ61HD Details Description
Related parts for D38999/20KJ61HD
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS W/POST SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 10% 1.1KVDC RADIAL datasheet.pdf
ISO MINI RELAY NO 4PIN 24V 20A datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM R/A OR datasheet.pdf
2-PART PVC COVER RAMP TRIM KIT datasheet.pdf
METRAL PWR HDR 1MX4R PF datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
FIR TREE HARNESS MOUNT 36MM NA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 110K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf