Vishay/Dale CMF6520K000FKEA
CMF6520K000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6520K000FKEA
Brief Description
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6520K000FKEA.pdf
Availability of CMF6520K000FKEA
QUANTITY
CMF6520K000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6520K000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6520K000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6520K000FKEA
Related LinksCMF6520, CMF6520K000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6520K000FKEA Details Description
Related parts for CMF6520K000FKEA
PLATE ALUMINUM BOTTOM 3.5 X 4.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
THYRISTOR INV 70A 300V TO-83 datasheet.pdf