Vishay/Dale CMF6520K000FKEA70
CMF6520K000FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6520K000FKEA70
Brief Description
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6520K000FKEA70.pdf
Availability of CMF6520K000FKEA70
QUANTITY
CMF6520K000FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6520K000FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6520K000FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6520K000FKEA70
Related LinksCMF6520K, CMF6520K000FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6520K000FKEA70 Details Description
Related parts for CMF6520K000FKEA70
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 30X30X24.5MM datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TAG ELECTRL WARN 5.75"X3" BLK/RD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
SMT 6P6C WITH SHIELD 1 PORT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 30W datasheet.pdf
6.5MM WTB RCPT HSE PBTP BLU 2CKT datasheet.pdf