Vishay/Dale CRCW0603180RDHEAP
CRCW0603180RDHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603180RDHEAP
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603180RDHEAP.pdf
Availability of CRCW0603180RDHEAP
QUANTITY
CRCW0603180RDHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603180RDHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603180RDHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603180RDHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603180RDHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603180RDHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603180RDHEAP
CAP CER 220PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
LED ZPOWER NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 4 POS SMD datasheet.pdf