Vishay/Dale CMF65221R00FHEA
CMF65221R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65221R00FHEA
Brief Description
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65221R00FHEA.pdf
Availability of CMF65221R00FHEA
QUANTITY
CMF65221R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65221R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF65221R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65221R00FHEA
Related LinksCMF6522, CMF65221R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65221R00FHEA Details Description
Related parts for CMF65221R00FHEA
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET .55A 25.4MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD 0.1A 40V datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf