Vishay/Dale CMF65249K00FKEA11
CMF65249K00FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65249K00FKEA11
Brief Description
RES 249K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65249K00FKEA11.pdf
Availability of CMF65249K00FKEA11
QUANTITY
CMF65249K00FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65249K00FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF65249K00FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65249K00FKEA11
Related LinksCMF65249, CMF65249K00FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65249K00FKEA11 Details Description
Related parts for CMF65249K00FKEA11
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 45POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 10V 0402 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 19.18MM datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26VC POWERMITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RAST 2.5 HDR ASSY 4POS datasheet.pdf