Vishay/Dale CMF652K2000FKEB
CMF652K2000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF652K2000FKEB
Brief Description
RES 2.2K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652K2000FKEB.pdf
Availability of CMF652K2000FKEB
QUANTITY
CMF652K2000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652K2000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF652K2000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652K2000FKEB
Related LinksCMF652K, CMF652K2000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652K2000FKEB Details Description
Related parts for CMF652K2000FKEB
FIXED IND 240UH 160MA 8.5 OHM TH datasheet.pdf
IC 6MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
LED INVERT CONE RED CLR 3MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 70 POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf