Vishay/Dale CMF652K2100FKBF
CMF652K2100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652K2100FKBF
Brief Description
RES 2.21K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652K2100FKBF.pdf
Availability of CMF652K2100FKBF
QUANTITY
CMF652K2100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652K2100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652K2100FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652K2100FKBF
Related LinksCMF652K, CMF652K2100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652K2100FKBF Details Description
Related parts for CMF652K2100FKBF
IC COMPARATOR W/REFERENCE SC70-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf