Vishay/Dale CMF652M5000BEEK
CMF652M5000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF652M5000BEEK
Brief Description
RES 2.5M OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652M5000BEEK.pdf
Availability of CMF652M5000BEEK
QUANTITY
CMF652M5000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652M5000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF652M5000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652M5000BEEK
Related LinksCMF652M, CMF652M5000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652M5000BEEK Details Description
Related parts for CMF652M5000BEEK
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A DIRECTFET datasheet.pdf
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 16-SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS TH MOD PHOTOTRAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf