Vishay/Dale CMF652R2100FKEB
CMF652R2100FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF652R2100FKEB
Brief Description
RES 2.21 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652R2100FKEB.pdf
Availability of CMF652R2100FKEB
QUANTITY
CMF652R2100FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652R2100FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF652R2100FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652R2100FKEB
Related LinksCMF652R, CMF652R2100FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652R2100FKEB Details Description
Related parts for CMF652R2100FKEB
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
IC PSRAM 64MBIT 70NS 54VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BQ27350EVM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 50MA 8.3 OHM SMD datasheet.pdf