Vishay/Dale CMF6530K000FKR6
CMF6530K000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6530K000FKR6
Brief Description
RES 30K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6530K000FKR6.pdf
Availability of CMF6530K000FKR6
QUANTITY
CMF6530K000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6530K000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6530K000FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6530K000FKR6
Related LinksCMF6530, CMF6530K000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6530K000FKR6 Details Description
Related parts for CMF6530K000FKR6
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
2.5 WTB HEADER RA W/KINK 4CKT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf