Vishay/Dale CMF6530K100FKEK70
CMF6530K100FKEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6530K100FKEK70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6530K100FKEK70.pdf
Availability of CMF6530K100FKEK70
QUANTITY
CMF6530K100FKEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6530K100FKEK70
Internal Part NumberEIS-CMF6530K100FKEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6530K100FKEK70
Related LinksCMF6530K, CMF6530K100FKEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6530K100FKEK70 Details Description
Related parts for CMF6530K100FKEK70
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SBC LIN 5.0V 32HTSSOP datasheet.pdf
TOOL HAND FERRULE CRIMP IDT datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 1111 datasheet.pdf