Vishay/Dale CMF6538K300BHEB
CMF6538K300BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6538K300BHEB
Brief Description
RES 38.3K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6538K300BHEB.pdf
Availability of CMF6538K300BHEB
QUANTITY
CMF6538K300BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6538K300BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6538K300BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6538K300BHEB
Related LinksCMF6538, CMF6538K300BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6538K300BHEB Details Description
Related parts for CMF6538K300BHEB
IC REG LDO 3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
EEPROM SPI 1MB 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 50MA 7 OHM SMD datasheet.pdf