Sullins Connector Solutions JCB100DYRN-S1355
JCB100DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
JCB100DYRN-S1355
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 200PO
Datasheet Download
JCB100DYRN-S1355.pdf
Availability of JCB100DYRN-S1355
QUANTITY
JCB100DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB100DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-JCB100DYRN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row100
Number of Positions200
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB100DYRN-S1355
Related LinksJCB100DY, JCB100DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB100DYRN-S1355 Details Description
Related parts for JCB100DYRN-S1355
IC CLK BUFFER 3:15 200MHZ 52LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN 16PT NPN INPUT 24PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 28.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DDR3 SODIMM datasheet.pdf
CAP 10VDC 68UF 25 MOHM datasheet.pdf