Vishay/Dale RCL1225330RJNEG
RCL1225330RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225330RJNEG
Brief Description
RES SMD 330 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225330RJNEG.pdf
Availability of RCL1225330RJNEG
QUANTITY
RCL1225330RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225330RJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225330RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225330RJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225330RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225330RJNEG Details Description
Related parts for RCL1225330RJNEG
IDC CABLE - MSR60A/MC60M/MSR60A datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID PO BLACK 4FT datasheet.pdf
180UF 450V 30X35MM 85C 15000H datasheet.pdf